پیام فرستادن
Guangzhou YIGU Medical Equipment Service Co.,Ltd
تماس با ما

تماس با شخص : chamY

شماره تلفن : 86-13760745557

WhatsApp : +8613760745557

Free call

روز کارگر

April 30, 2024

روز کار

 

روز کار، که به عنوان روز بین المللی کارگران یا روز اول مه نیز شناخته می شود،یک تعطیلات عمومی است که در بسیاری از کشورها در سراسر جهان برای احترام به مشارکت و دستاوردهای کارگران و جنبش کارگری جشن گرفته می شود.این روز معمولاً در تاریخ 1 مه جشن گرفته می شود، اگرچه در برخی از کشورها ممکن است در تاریخ دیگری جشن گرفته شود.

 

ریشه ی روز کارگر را می توان به اواخر قرن نوزدهم باز یافت، زمانی که کارگران در کشورهای صنعتی شروع به حمایت از شرایط بهتر کار، دستمزد عادلانه و یک روز کاری هشت ساعته کردند.يک اتفاق مهم در تاريخ روز کارگر ماجراي هاي مارکت است، که در شیکاگو، ایلینوی در سال 1886 اتفاق افتاد. در طول یک تظاهرات کارگری، یک بمب منفجر شد، که منجر به یک درگیری خشونت آمیز بین کارگران و اجرای قانون شد.چند فعال کارگری دستگیر شدند و بعدا اعدام شدند، شهید جنبش کارگری می شوند.

 

در پاسخ به حوادث پرونده های مارکت کنفرانس سوسیالیستی بین المللی در سال 1889 اول مه را روز بین المللی کارگران اعلام کرد.این آغاز جشن جهانی روز کارگر بوداین روز فرصتی برای کارگران برای گردهمایی، اعتراض و تقاضا برای شرایط بهتر کار، دستمزد بالاتر و حقوق کار بهتر شد.این نماد مبارزه و دستاوردهای جنبش کارگری در حمایت از حقوق کارگران است.

 

روز کارگر به روش های مختلف و بسته به کشور و سنت های آن جشن گرفته می شود. این روز اغلب با رژه ها، تظاهرات، گردهمایی ها و سخنرانی های رهبران کارگری، سیاستمداران،و فعالاناتحادیه ها و سازمان های کارگری نقش مهمی در سازماندهی این رویدادها دارند. این روز همچنین روزی است که کارگران برای استراحت و لذت بردن از فعالیت های اوقات فراغت با خانواده و دوستان خود هستند.

 

علاوه بر احترام به مشارکت کارگران، روز کار با جنبش های گسترده تر اجتماعی و سیاسی که از عدالت اجتماعی، حقوق بشر،و رفاه همه افراد در جامعهاین یادآوری از مبارزه مداوم برای رفتار عادلانه و عادلانه با کارگران و اهمیت حفظ حقوق آنها است.

 

لازم به ذکر است که در حالی که روز کار در بسیاری از کشورها در تاریخ 1 مه جشن گرفته می شود، برخی از کشورها تاریخ های مختلفی برای جشن گرفتن تعطیلات دارند. به عنوان مثال، در ایالات متحده و کانادا،روز کار در اولین دوشنبه ماه سپتامبر جشن گرفته می شود.

 

به طور کلی، روز کار یک روز مهم برای شناخت دستاوردهای کارگران و برجسته کردن اهمیت کمک های آنها به جامعه است.و ارتقای حقوق و رفاه کارگران در سراسر جهان.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما